Lean módszertanunk

Miért éppen Lean és Six Sigma?

LEAN

A LEAN egy olyan, alapelvek mentén kialakított, eszköz alapú filozófia, amely

  • a folyamatban található veszteségek eltávolítására összpontosít annak érdekében, hogy
  • minden tevékenység/folyamatlépés az ügyfél szempontjából nézve értéket teremtsen,
  • Ügyfeleink pedig azt a szolgáltatást/ terméket kapják, akkor és olyan mennyiségben/ minőségben amit elvárnak.

A LEAN a gyártási folyamatok után bizonyította hatásosságát a szolgáltatási folyamatok/termékek átfutási idejének drasztikus csökkentésében (pl. ügyfélszolgálat, egészségügy, közigazgatás, banki és biztosítási folyamatok stb.)

A LEAN eszközök használata lehetővé teszi a célzott és azonnali eredmények elérését (néhány héten belül). Ha gyors eredményekre vágyunk, a LEAN megfelelő hátteret biztosít a legkonzervatívabb vállalati kultúra mellett is a folyamatok javításához, Ügyfeleink elégedettségének növeléséhez.

Az eredmények tartósságát a módszertan filozófia része segíti – Legyél jobb minden nap abban, amit teszel, ha egy kevéssel is, de folyamatosan közelíts a kitűzött célod felé!

A LEAN számos olyan, a folyamatos javítást támogató eszközt használ, amelyek beépülve a napi munkavégzésbe segítik a folyamat hibáit felderíteni és azokat kijavítani (Vizuális Menedzsment, 5S).

Nagyobb komplexitású problémák esetében az okok nehezebben felderíthetőek. Ilyenkor hívjuk segítségül a Six Sigma eszköztárát.

SIX SIGMA

A SIX SIGMA olyan ügyfélelvárásokra épített széleskörű minőségirányítási rendszer, amely szigorúan tényekre és statisztikai elemzésekre alapozva nagy figyelmet fordít az üzleti folyamatok irányítására, javítására és újraépítésére.

A részben vagy teljesen automatizált folyamatok (pl. banki kártyatranzakciók) vagy a nagy precizitást igénylő tevékenységek (pl. polgári repülés folyamatai, egészségügyi folyamatok) a jellegükből adódóan magas minőségi színvonalon teljesítenek, további javításuk csak a Six Sigma-ban használatos, szofisztikált statisztikai eszközökkel lehetséges.

A Six Sigma azonban nem elég hatásos ott, ahol a folyamatokat drámai módon szeretnénk gyorsítani, vagy a hatékonyságot jelentősen növelni. Különösen igaz ez olyan esetekben, amikor kisebb volumenű folyamatról vagy manuális végrehajtásról beszélünk, és így a statisztikai elemzésekre is csak korlátozottan támaszkodhatunk.

A Six Sigma-ra jellemző 4-8 hónapos projektek miatt ez a módszertan kevésbé alkalmas a folyamatok folyamatos és könyörtelen fejlesztésére is.

Tisztában vagyunk vele, hogy minden Ügyfelünk folyamata és üzleti környezete más és más, ezért a projektek során az egyedi igényekhez igazítjuk a módszertanok ideális arányát.

Switch The Language
    ... ...